Elektrik Kumanda ve Dağıtım Sistemleri


MCC kumanda panolarımız, ana besleme üniteleri ve kumanda için gerekli enstrümanları içerir. Ayrıca bu panolar PLC, merkezi otomasyon ve SCADA sistemleri için gerekli haberleşme altyapısına sahiptir.

Panolarımızda kullandığımız tüm teçhizatlarımız ve şalt malzemelerimizin kalite belgeli ürünler olmasına özellikle dikkat edilir.

GENÇ DEĞİRMEN, tip testli ve TSE belgeli elektrik panosu imalatında kullanılan malzemelerden sac aksam ve şalt malzeme gruplarının tamamı dünya standartlarındaki marka ürünlerdir.

Katalog İndir

 AG - OG Dağıtım Panoları


Panolarımızın sac aksamları en yüksek teknoloji ile dünya standartlarında imal edilmektedir. Ürünlerimizde kullanılan saclar, Erdemir mamülleri olup, DKP sac, 6112 DIN EN 10130–99 DC01, galvaniz sac 1311 DIN EN 10142–00 DX51 D+Z, paslanmaz sac ise 304 veya 316 (1,4301) normlarına uygun kalitededir.

Panolarımızda montaj kolaylığı, hata bulma, hataya/arızaya hızlı müdahale ve sorun çözme amacıyla durumlarına yönelik olarak etiketlendirme ve kablo renk kodlaması yapılır.

 LTD - Şalter Panoları Merkezi ve Tali Dağıtım Panoları İç Kapaklı


Tesiste, her katta bulunan motor veya elektrikli ekipmanların operatör kontrolü altında çalıştırılması, durdurulması, arızalara müdahale edilmesi ve test amaçlı kontrollerin yapılması için kullanılırlar.

Kat şalter panoları MMC panoları ile irtibatlandırılarak sistemi güvenli bir şekilde yönetmesi sağlanır. Kat panoları sayesinde iş sağlığı ve güvenliği konularında, ekipman hasarlanması ve ekipmanların ömrünün uzatılması konularında işletmelere önemli bir ekonomik performans sağlarlar.

 PLC Panoları


PLC, günümüzde endüstride hemen hemen her alanda özellikle el değmeden gerçekleştirilen üretimlerde kullanılmaktadır. Enerji dağıtım sistemleri, karmaşık fabrika otomasyonları, konveyörler, motor hız kontrolü vb. daha bir çok uygulama PLC sistemleri ile veriml şekilde yönetilebilir.

PLC panoları; kumanda edilmek istenen proses adımlarına ve bu proses adımlarındaki kontrolleri otomatik olarak yerine getirecek şekilde tasarlanırlar.
Ayrıca bu panolar PLC, merkezi otomasyon ve SCADA sistemleri için gerekli haberleşme altyapısına sahiptir.

 Piyano Tip ve Dik Tip Kumanda Panoları


Piyano ve Dikili tip kumanda panolar tesislerde kontrol ve izlenebilirlik güvenliğini sağlamak için kullanılan panolardır. Kullanım yeri ve kullanım amacına göre dizayn edilirler.

Piyano ve Dikili tip panolarda, kontrol altında tutulan prosese ait akış diyagramı yer almakta, bu akış diyagramı üzerinden tüm prosesin izlenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede sistemin işleyişi adım adım izlenmekte, olası arızalar ledler ve sesli uyarılarla operatöre iletilmektedir. Piyano panolar, MCC panoları ile eşgüdümlü çalışmaktadır. Prosesin/sistemi çalıştırılması, sonlandırılması veya arıza durumlarında tüm sistemi durdurmadan lokal müdahaleler yapılmasına imkan sağlamaktadır.

 GES Santralları için Ölçüm ve Tr. Panosu


  • Modüler Yapı (Dahili Tip Panolarda Kaynak Modüler Yapı)
  • Koruma sınıfı IP44
  • Isıya, Toza, Neme Dayanıklı Geçmeli Conta
  • Havalandırma İçin Fan Modülü ve İhtiyaca Uygun Fan Seçenekleri
  • Hızlı ve kolay montaj edilebilme.

Bilgi Formu